10 lat temu Disney zapłacił 4 mld $ za Marvela, do tej pory zarobił 18 mld $

Widok na zatokę w San Diego

Dziesięć lat temu Marvel Cinematic Universe miał na koncie zaledwie dwa filmy z całej serii. Chodzi oczywiście o Iron Man oraz Incredible Hulk.

Ciepłe przyjęcie Iron Man przez widzów, krytyków oraz dodatni bilans finansowy sprawił, że Disney zainteresował się Marvelem. Oczywiście na intratnej transakcji zyskali oboje. Disney nowy napęd, a Marvel doświadczonego gracza na rynku. Transakcja nastąpiła dekadę temu, nie była też wyceniana zbyt nisko, bo zapłacono zań 4 mld $.

Disney zrobił najlepszą transakcję

Jak się okazało po czasie, co niektórzy mieli rację mówiąc, że ta kwota nie jest wygórowana, gdyż zwróci się inwestorowi wielokrotnie. Obecnie w 2019 roku można mówić o sukcesie. Od tamtego czasu adaptacje filmowe kolejnych komiksów Marvela przyniosły w całości dochód aż 18 mld $.

Czym Tony Stark zachwycił wszystkich

Pojawiający się na scenie w roli zwariowanego playboya Robert Downey Jr czuje się w tej roli jak w swojej drugiej skórze. Własny warsztat to marzenie każdego faceta, a Stark tworzy w nim egzogenny szkielet, który pozwala mu się wznieść w przestworza. Robert zagrał głównego bohatera z charakterystyczną dla siebie brawurą oraz dawką humoru. Po prostu pokazał siebie. To oraz uderzenie w marzenia stało się kluczem do sukcesu.

Kolejne kroki w sukcesie

Droga do sukcesu jest zawsze okupiona mniej lub bardziej udanymi produkcjami. Jednak widzowie już dawno zapomnieli i tym jak została odebrana Czarna Pantera. W sobotę w San Diego w Comic-Con Marvel ogłosił kolejne produkcje, będące kontynuacją poprzednich 23 filmów, które wyszły z Marvel Cinematic Universe.

Pod egidą Disneya wyszło 16 filmów całej serii Marvela. Jedynie Spider-Man Homecomin oraz Far From Home wyszło z wytwórni Sony. Oczywiście we współpracy z Disneyem.

Oczywiście nie jest to koniec inwestycji Disneya w najlepiej sprzedający się biznes. W planach jest realizacja projektów dla telewizji, przedstawienia teatralne oraz osobny kanał Disney+.

Najnowszą produkcją jest wspomniany Spider-Man: Daleko od domu. Oczywiście jak należało się spodziewać Peter znów wypłynął na powierzchnię. Patrząc na ciepłe przyjęcie oraz to ile zarobił w pierwszy weekend możemy powiedzieć, że jest na dobrej drodze do zdobycia miejsca wśród jednych z najbardziej kasowych filmów producenta.

Źródło:

https://www.cnbc.com

One thought on “10 lat temu Disney zapłacił 4 mld $ za Marvela, do tej pory zarobił 18 mld $

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.