Mroczne thrillery Maxa Czornyja

Ksiązki na biurku.

Makabryczne morderstwa, sieć pozornie niedostrzegalnych połączeń, nagłe zwroty akcji, fascynujące postacie głównych bohaterów i zimny dreszcz, przechodzący po plecach czytelnika. Poznaj świat mrocznych thrillerów Maxa Czornyja.

Max Czornyj, z zawodu adwokat, praktykował prawo zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Choć jest autorem licznych artykułów naukowych z zakresu prawa włoskiego, sanmaryńskiego i międzynarodowego prawa publicznego, to jednak wyłącznie nieliczni kojarzą go ze wspomnianym zawodem. Nic dziwnego, w końcu Max Czornyj dał się poznać szerszej publiczności od zupełnie innej, zdecydowanie mroczniejszej strony, a właściwie… stron swoich powieści. Jest on bowiem jednym z najpopularniejszych pisarzy ostatnich lat, którego książki sprzedawane są w setkach tysięcy egzemplarzy. Co sprawia, że każdego dnia po powieści Czornyja sięga tak ogromna rzesza fanów? Zapraszamy w podróż po świecie pełnych grozy thrillerów tego niezwykłego pisarza.

Cykl thrillerów o komisarzu Eryku Deryło

Max Czornyj zadebiutował w roku 2017 powieścią „Grzech”. To właśnie ona otwiera cykl kryminałów, którego głównym bohaterem jest tak samo charakterystyczny, jak wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Akcja „Grzechu” toczy się w Lublinie i to właśnie tam ma miejsce seria makabrycznych zbrodni. Makabrycznych i fascynujących zarazem bo autor co kilka stron zaskakuje nas niespodziewanymi zwrotami akcji. Jeśli przyspieszone bicie serca i uczucie niepokoju, wywołanego mistrzowsko poprowadzoną narracją jest tym, czego szukacie w lekturze thrillera/kryminału, to seria z komisarzem Erykiem Deryło z pewnością przypadnie wam do gustu.

Cykl thrillerów o komisarzu Deryło tworzy osiem powieści: „Grzech”, „Ofiara”, „Pokuta”, „Trauma”, „Klątwa”, „Zjawa”, „Bestia” oraz najnowsza, wydana zaledwie dwa miesiące temu (maj 2021) „Krew”.

Cykl thrillerów o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie

Ona, niemogąca poradzić sobie z problemami z przeszłości i on, zafascynowany jej charakterem. Tak w skrócie można opisać parę bohaterów drugiego cyklu powieści autorstwa Maxa Czornyja. Akcja otwierającego serię „Ślepca” rozpoczyna się w Gdańsku. W jednym z tamtejszych bloków odnalezione zostaje okaleczone ciało mężczyzny. Sprawa zostaje przydzielona komisarz Lizie Langer, która z pomocą młodego profilera – Oresta Remberta – rozpoczyna poszukiwanie seryjnego mordercy. Czy uda się jej odnaleźć sprawcę mordu nim dopadnie kolejną ofiarę? Jaki związek ze sprawą ma tragicznie zmarły narzeczony pani komisarz? I czy przełożony kobiety faktycznie coś przed nią ukrywa?

Cykl thrillerów o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie tworzą – jak na razie – dwie powieści: wspomniany powyżej „Ślepiec” oraz wydany w ubiegłym roku „Grób”.

Zarówno opisane cykle thrillerów, jak i powieści z serii „Na Faktach” o prawdziwych seryjnych mordercach oraz inne, niepowiązane ze sobą książki autorstwa Maxa Czornyja znajdziesz na stronach księgarni internetowej Woblink: https://woblink.com/.

One thought on “Mroczne thrillery Maxa Czornyja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.