Nowości płytowe – jakie nowości muzyczne czekają nas w czwartym kwartale 2021?

Nowości muzyczne w 2021

W tym roku powoli wracamy do festiwalowej i koncertowej normalności. Artyści mogą spotkać się na żywo z fanami i zaprezentować im materiał, nad którym pracowali w czasie pandemii i nie tylko. Muzyczne wydarzenia zawładnęły tymi wakacjami i nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ każdy czekał na powrót do stanu sprzed 2020 i chwilę wytchnienia od obostrzeń. Okazuje się, że 2021 rok ma jeszcze więcej do zaoferowania, ponieważ na przestrzeni jesieni i zimy pojawią się nowości płytowe, których nie będzie można przegapić. Na co warto czekać i kto postanowił dołożyć swoją cegiełkę do historii muzyki jeszcze przed Sylwestrem?

Organek – Na razie stoję, na razie patrzę:

Dokładnie 8 października premierę będzie miała trzecia studyjna płyta zespołu Organek. Teksty tradycyjnie przygotowane przez wokalistę – Tomasza Organka – z pewnością przeniosą fanów w świat autora, który zawsze wkłada w nie cząstkę siebie. Muzyka ma być mieszanką nowoczesnego rock’n’rolla z elementami elektroniki i post punkiem. Zdradzona została okładka płyty, natomiast na dokładną listę utworów musimy jeszcze zaczekać. Tego polskiego akcentu nie mogło zabraknąć w zestawieniu.

Coldplay – Music Of The Spheres:

Zespół Coldplay może pochwalić się bardzo pokaźnym dorobkiem artystycznym, ponieważ na swoim koncie ma już osiem albumów studyjnych, które za każdym razem były okrzykiwane jako nowości płytowe zapisujące się w historii muzyki:

  • Parachutes
  • A Rush of Blood to the Head
  • X&Y
  • Viva la Vida or Death and All His Friends
  • Mylo Xyloto
  • Ghost Stories
  • A Head Full of Dreams
  • Kaleidoscope EP

15 października tego roku premierę będzie miał dziewiąty krążek zatytułowany „Music of the Spheres”. To nie koniec nowości muzycznych tego zespołu, ponieważ wydali też singiel „Higher Power”, który ogłasza album. Na YouTube pojawił się zwiastun zapowiadający, natomiast całość owiana jest jeszcze tajemnicą, a muzycy z zespołu nie zdradzają zbyt wielu szczegółów.

Ed Sheeran – = (Equals):

Czwarty studyjny album artysty będzie miał premierę 29 października, a piosenki, które się w nim znajdują, są już postrzegane jako najbardziej zaskakujące nowości muzyczne tego roku. Po wydaniu pierwszego singla „Bad Habits” w czerwcu, fani z niecierpliwością czekają na więcej. Utwór od razu dostał miano wakacyjnego hitu i pokazuje, że Sheeran postanowił poeksperymentować ze swoim brzmieniem. Artysta podzielił się też utworem „Visiting Hours”, który zadedykował swojemu zmarłemu przyjacielowi. Przyznał przy tym, że „Equals” jest jego najbardziej dojrzałym dziełem, które towarzyszyło mu w różnych momentach życia i jest z niego bardzo dumny.

Julia Bardo – Bauhaus L’Appartameno:

Utwory znajdujące się na krążku, to najbardziej wyczekiwane nowości muzyczne tego roku, ponieważ to debiutancki album gitarzystki, wokalistki i autorki tekstów pochodzącej z Manchesteru. Premiera przewidziana jest na 17 grudnia, a sama artystka, opowiadając o płycie, mówi, że jest o samotności i rozłące, ale też o bezwarunkowej miłości. To jej historia, która została napisana i nagrana na płycie, mówi o cierpieniu, zmaganiu się ze zdrowiem i walce o szczęście.

One thought on “Nowości płytowe – jakie nowości muzyczne czekają nas w czwartym kwartale 2021?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.