Rola biżuterii w filmie „Pretty Woman”

Rubinowy naszyjnik

W wielu filmach biżuteria była ważnym akcentem całościowej ekranizacji. Przykładem jest amerykańska komedia romantyczna z 1990 roku „Pretty Woman”. Na pewno miałeś okazję ją obejrzeć, a jeśli nie – koniecznie musisz nadrobić. Dziś pokrótce przybliżymy fabułę filmu, skupiając się na istotnym znaczeniu biżuterii.

Bajka o Kopciuszku

„Pretty Woman” to komedia określana przez wielu bajką o Kopciuszku. Zostaje w nim przedstawiona miłość, pomiędzy zamożnym biznesmenem – Edwardem Lewisem, a kobietą lekkich obyczajów Vivian Ward, która w celach zarobkowych zajmuje się prostytucją. W główną postać wcieliły się gwiazdy Hollywood – Richard Gere i Julia Roberts.

Dwa różne światy

Tytułowa bohaterka, kobieta lekkich obyczajów, spotyka pewnego razu na ulicach Los Angeles przystojnego, dojrzałego i bardzo bogatego mężczyznę. Zauroczony wrażliwą i delikatną kobietą Edward, postanawia wynająć ją na kilka dni, jako kobietę do towarzystwa – oczywiście odpłatnie. Edward to samotny mężczyzna, który potrzebuje damskiego towarzystwa – nie tylko do łózka, ale także na spotkania biznesowe, wspólne wyjścia do teatru, czy wieczorne spacery.

Tydzień i już miłość?

Tak! Zaledwie siedem dni wystarczyło, aby między głównymi bohaterami zaiskrzyło. Ona – wulkan energii i spontaniczności, on – stabilizacja, rozsądek, rutyna i praca. Dwa różne świty, które jednak pragną się połączyć.

Na propozycję Edwarda Vivian zgodziła się bez większego namysłu. Okres ten był dla obydwóch stron czasem, w którym nawzajem uczyli się od siebie wielu rzeczy. Edward starał się jej pokazać zasady savoir-vivre i dobrych manier, z kolei Vivian budziła w nim wewnętrzną, ukrytą na co dzień spontaniczność.

Jednak…

Wszystko co dobre szybko się kończy. Umówiony tydzień dobiegł końca i co dalej?

Wydawać, by się mogło że to już koniec romantycznej przygody i bohaterowie nigdy więcej się nie spotkają. Życie bywa przewrotne, a uczucie miłości, które się w nich zrodziło tak łatwo nie odpuści. Edward i Vivian zakochują się w sobie!

Biżuteryjny akcent

Naszyjnik
Źródło: pixabay.com

W filmie pojawia się scena, w której Vivian na umówioną z biznesmenem randkę zakłada piękną, długą, czerwoną suknię, natomiast Edward oferuje jej wówczas biżuteryjne pudełko – a w nim…prawdziwe jubilerskie arcydzieło. Ozdoba warta prawie ćwierć miliona dolarów wykonana została na specjalne zamówienie przez Freda Joailliera – francuską markę biżuterii, nazwaną na cześć założyciela, jubilera Freda Samuela.

Oczywiście po premierze filmu wartość biżuterii znacznie wzrosła.

Obdarowując ukochaną tym pięknym dodatkiem, Edward specjalnie zamknął pudełko, chcąc przytrzasnąć palce sięgającej po biżuterię Vivian. Sceny tej nie było zapisanej w scenariuszu. Wyszła zupełnie spontanicznie i może właśnie dlatego, wygląda tak spektakularnie. Wielu z nas kojarzy Julie Roberts z wybuchem szczerego śmiechu, który właśnie w tym momencie miał miejsce.

23 rubiny piękna

Tyle właśnie rubinów, otoczonych pięknymi brylantami w oprawie z białego złota miał wręczony Vivien naszyjnik. Sporo, czyż nie?

Wyobraźcie sobie, że podczas odgrywania tej sceny, na planie filmowym znajdował się wysłany przez twórcę biżuterii ochroniarz, który miał nawet na sekundę nie spuszczać jej z oczu. I w sumie nie powinno to nikogo dziwić, gdyż mało kto z nas mógłby sobie pozwolić na wydatek rzędu 250 000 dolarów.

Obowiązkowy biżuteryjny akcent

Na szczęście dziś nie trzeba wydawać aż takiej fortuny, żeby znaleźć cudowny biżuteryjny akcent do swojej kreacji. Wymarzoną biżuterię, można zrobić samemu, albo postawić na gotowe rozwiązania, nie przepłacając. Idealnym miejscem do wyboru upragnionych korali, pereł i półfabrykatów do biżuterii jest https://www.dekorynka.pl/polfabrykaty.html. W naszyjniku Julii Roberts znalazły się oszlifowane w kształt gruszki rubiny. My możemy na przykład zdecydować się na diamenty Swarovskiego. Bez wątpienia zachwycą one każdego, dodając kunsztu i elegancji wszelkim zakładanym stylizacjom.

„Pretty Woman” to ekranizacja przedstawiająca romans wszech czasów! Prawie 30 lat po premierze, a komedia ta nadal cieszy się pozytywnym odbiorem i niesamowitą popularnością. Julia Roberts, dzięki roli w tej właśnie ekranizacji, zyskała ogromną popularność, stając się ikoną mody i kina. Czarująca długa, czerwona suknia, krystalicznie białe rękawiczki, pokręcone, rude włosy i ten rubinowy naszyjnik – wszystko to sprawiło, że kobiety pragnęły wyglądać tak, jak ona. Rola, którą odegrała Julia Roberts była trampoliną do ogromnej kariery i rozpoznawalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.