Tatuaż na dłoni — jak go pielęgnować i co robić, aby uniknąć jego blaknięcia?

Kobieta z tatuazami na dłoniach

Tatuaże, jako sposób ozdabiania swojego ciała, są znane już od dawna. W wielu kulturach stosowano je jako wyróżnienie wysokich rangą osób, takich jak szamani, wojownicy lub wodzowie. Konkretnym wzorom przypisywano znaczenie symboliczne. Stosowano je również jako amulet, a wytatuowana rzecz miała chronić przed nieszczęściem lub złymi urokami. Dawniej do tatuowania używano naturalnych substancji pozyskiwanych głównie z roślin. Tak uzyskany tusz wprowadzano pod skórę, używając zaostrzonych narzędzi.

Hand tattoos — czyli o tym, dlaczego tatuaże na rękach i dłoniach są popularne

W dzisiejszych czasach niewielkie tatuaże może posiadać każdy, są bardzo popularne na całym świecie. Niegdyś kojarzone bardzo negatywnie dziś przechodzą prawdziwy renesans. Istnieje nieskończona ilość inspirujących wzorów tatuaży i motywów, posiadających różne znaczenie, które mogą ozdobić nasze ciało. Używane w studiach tatuażu tusze i maszynki są bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych. Można w ten sposób ozdobić każdą część swojego ciała. Proces może być mniej lub bardziej bolesny, jednak uzyskamy w ten sposób efekt na długie lata.

Hand tattoos — na co zwrócić uwagę?

Jednym z miejsc, na którym możemy wykonać tatuaż, jest dłoń. Dla wielu osób jest to bardzo newralgiczne miejsce. Skóra na dłoni jest bardzo cienka, co może powodować większy dyskomfort w trakcie tatuowania. Inną sprawą jest ograniczona powierzchnia tatuowania. Pozwala ona jedynie na niewielkie tatuaże na dłoni. Odpadają więc duże i skomplikowane kompozycje.

Dłoń jest bardzo ruchomą częścią ciała. Hand tattoos w miejscach, w których skóra nieustannie pracuje, mają tendencję do szybszego rozmywania się. Niezależnie od naszego trybu życia, dłonie są zwykle najbardziej narażone na działanie warunków atmosferycznych. To może powodować szybsze blaknięcie tatuażu. Nasz styl życia jest również bardzo ważny. Nie każdy może pozwolić sobie na hand tattoos, ze względu na wykonywany zawód. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, warto wiedzieć jak odpowiednio zadbać o nasze tatuaże. Dobrze dobrana pielęgnacja pozwoli cieszyć się ozdobami na ciele w idealnym stanie przez wiele lat.

Pielęgnacja niewielkich tatuaży na dłoni

Tatuaże na dloniach
Źródło: Freepik.com

Jak już wspomniano, hand tattoos wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W każdym renomowanym studiu tatuażu dowiemy się jak odpowiednio dbać o nasz tatuaż. Specjaliści powinni wiedzieć o tatuażach wszystko i odpowiedzieć na każde nurtujące nas pytania. Warto jednak mieć takie informacje zebrane w jednym miejscu.

Przede wszystkim hand tattoos należy odpowiednio nawilżać. Dbanie o to sprawia, że nasza skóra jest w najlepszej możliwej kondycji. Na takim tle, każde, nawet naprawdę niewielkie tatuaże na palcach, będą prezentować się perfekcyjnie. Dotyczy to nie tylko tatuaż na dłoniach, ale także dziar w innych miejscach na ciele. Przesuszona skóra nadmiernie się złuszcza, co powoduje szybsze blaknięcie tatuażu.

Warto wiedzieć, że dobrze na dłoniach prezentują się wzory o określonych cechach. W internecie można znaleźć mnóstwo inspirujących wzorów tatuaży, ale nie każdy zda egzamin w takim miejscu. Należy zwrócić uwagę, czy wymarzony tatuaż nie jest zbyt duży i skomplikowany. Również grube linie nie będą się prezentować odpowiednio. Artysta w studiu tatuażu powinien odwieść nas od wykonania nieodpowiedniego wzoru na dłoni. Tatuażyści zazwyczaj przedstawiają wtedy projekty niewielkich tatuaży. Możesz pokazać swoje inspiracje na zdjęciach, ale bądź otwarty na sugestie.

Dodatkowa ochrona dłoni powinna być zależna od stylu życia, jaki prowadzimy. W przypadku kiedy pracujemy fizycznie i jesteśmy narażeni na urazy, powinniśmy użyć rękawiczek ochronnych. Nawet niewielkie tatuaże na dłoni mogą ulec zniekształceniu w trakcie zadrapania lub innego urazu. Gdy temperatura za oknem spada, dobrze jest chronić dłonie w rękawiczkach. Dzięki temu unikniemy przesuszenia skóry, a niewielkie tatuaże na dłoniach będą prezentować się idealnie. Przy wykonywaniu prac domowych także warto zakładać rękawiczki. Chemia domowa, taka jak płyny do czyszczenia powierzchni czy naczyń mogą mieć szkodliwy wpływ na skórę.

Jak uniknąć blaknięcia tatuażu?

W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w krem z wysokim filtrem UV. Dłonie są narażone na bezpośrednie i ciągłe działanie słońca, gdy przebywamy na zewnątrz. Tego rodzaju kosmetyki skutecznie chronią nas przed szkodliwym promieniowaniem UV. Możemy tym samym uniknąć szybszego starzenia się, oparzeń słonecznych i uchronić się przed rakiem skóry.

Głównie w lecie i wiosną należy zapewnić dłoniom dodatkową ochronę, ze względu na działanie słońca. Ten czas jest szczególnie ważny dla stosowania kremu z filtrem na nieosłonięte części ciała. Bez względu na nasz styl życia warto, jest korzystać z tego typu produktów. Blaknięcie tatuażu powodowane jest głównie działaniem słońca. Oczywiście żaden rysunek na skórze nie będzie tak samo intensywny, jak chwilę po wykonaniu. Warto wiedzieć o tatuażach, że ich pigment zależy od indywidualnych właściwości naszej skóry. Możemy jednak mocno ograniczyć niepożądane blaknięcie tatuażu poprzez stosowanie kremów z filtrem na nasze hand tattoos.

Podsumowanie

Hand tattoos to ciekawy pomysł, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wśród męskiego grona popularnością cieszą się większe wzory, napisy na palcach. Te niewielkie tatuaże na dłoniach cieszą się ogromnym poważaniem. Kobiety preferują delikatniejsze zdobienia, kojarzące się z biżuterią. Taki tatuaż jest dodatkową ozdobą i podkreśla nasz indywidualny styl. W artykule zamieszczono kilka zdjęć, które mogą być inspiracją. Niektóre z prezentowanych na zdjęciach tatuaży należą do znanych osób.

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty poruszone w artykule, można je zreasumować krótką listą. Warto pamiętać o tych najważniejszych punktach w pielęgnacji tatuażu na dłoniach. Dzięki temu tatuaż pozostanie długo w idealnym stanie:

  • Regularnie nawilżaj skórę.
  • W sezonie wiosenno-letnim stosuj filtry UV, przebywając na zewnątrz.
  • Stosuj rękawice ochronne w trakcie pracy.
  • W sezonie jesienno-zimowym noś rękawiczki w ochronie przed mrozem.
  • Skonsultuj wzór z tatuażystą, korzystając z wizualizacji w formie zdjęć.

One thought on “Tatuaż na dłoni — jak go pielęgnować i co robić, aby uniknąć jego blaknięcia?

  1. Pamiętajmy, aby po zrobieniu tatuażu, zrezygnować z intensywnych ćwiczeń. Warto odpuścić na jakieś trzy tyg. To taki bezpieczny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.