Lustra ze złotą ramą

Złota rama do lustra

Złote ramy lustra kojarzą się przede wszystkim z elegancją poprzedniego wieku. Nadają wnętrzom dworkowego lub muzealnego charakteru, raczej nie ocieplają pomieszczeń. Jednak lustra w złotej ramie powoli, ale zdecydowanie przechodzą renesans. Coraz chętniej wpuszczamy taki rodzaj ozdób do wnętrz, jako formę nowoczesnego designu.

Duże czy małe? Jak wybrać lustro w złotej ramie.

We współczesnych trendach aranżacji wnętrz złoto występuje coraz częściej. Delikatne złote wzorki na zasłonkach i poduszkach wypierają puszyste, futerkowe ozdoby z bezpiecznego, skandynawskiego stylu hygge. Coraz chętniej wybieramy różową odmianę złota (rose gold), która wspaniale łączy się z delikatnymi, pastelowymi kolorami. Jednak najoryginalniejszą dekoracją wnętrza nadal pozostaje klasyczne lustro w złotej ramie. To dziś najmodniejszy dodatek – rama może być bogato zdobiona lub subtelna i cienka.  Niezależnie od wielkości lustrzanej tafli, złota rama będzie wręcz katalogową zdobyczą!

O jeden złoty element blisko kiczu!

Wybierając lustro w złotej ramie, trzeba pamiętać o zasadzie umiaru. Złota w pomieszczeniu nie powinno być zbyt wiele, ponieważ można w ten sposób osiągnąć efekt kiczu. Nowoczesny wystrój wnętrz opiera się na oryginalnych, efektowych dodatkach, ale rozmieszczonych w pomieszczeniu bez przepychu.  Złoto powinno stanowić delikatne podkreślenie elegancji, powinno być mostem łączącym ją z popularnym minimalizmem.

Gdzie umieścić lustro w złotej ramie?

Złote, wyróżniające się dodatki, do których zalicza się lustra w ramie doskonale odnajdują się w każdym pomieszczeniu. Umieszczone w salonie lub jadalni – nadadzą pomieszczeniu formalnego, ale bardzo szykownego nastroju. Zwierciadło  w delikatnej złotej ramie, znajdujące się w sypialni nada jej dziewczęcego i świeżego klimatu. Z kolei lustro w złotej ramie, które zostanie powieszone na ścianie w łazience, podkreśli nietuzinkowy charakter jej właściciela. Coraz częściej lustra z ramie ze złota spotyka się w damskich toaletkach, odchodząc od popularnych luster stylizowanych na te z charakteryzatorni filmowej. Złota rama wokół takiego lustra zachęca do odważnych i eleganckich stylizacji. W zależności od wystroju pomieszczenia oraz wielkości lustra należy pamiętać, że taka ozdoba zawsze będzie prezentować się bardzo wytwornie. Coraz częściej architekci wnętrz proponują serie małych, okrągłych lusterek w cienkiej, złotej ramie jako niecodzienną aranżację ściany. Lustra w ramie mogą stanowić wyłącznie akcent dekoracyjny lub grać główną rolę dekoracyjną w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że towarzystwo złotej ramy pięknie rozjaśni pomieszczenia z ciemnymi meblami i dodatkami. Poszukując lustra w złotej ramie, które okaże się lustrem idealnym, warto zapoznać się z szeroką ofertą luster, dostępną na rynku. Nie warto kupować pierwszego spotkanego lustra w ramie, co do której nie jesteśmy przekonani. Pomimo pozornie nikłej popularności tego rodzaju luster i ram, są one bezustannie obecne w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.