Piosenki o miłości idealne na pierwszy taniec

para na weselu tańczy swój pierwszy taniec

Dla młodej pary pierwszy taniec może być najważniejszym i jednocześnie najbardziej stresującym punktem całego wesela. Ponieważ jest to moment, w którym wszyscy goście bacznie obserwują młodą parę podczas wykonywania prostego układu tanecznego. Wobec czego trzeba dobrze przemyśleć dobór piosenki na pierwszy taniec. Dlatego dziś podpowiemy Wam, jakie polskie piosenki o miłości warto wybrać na wesele.

Jak wybrać idealną piosenkę na pierwszy taniec?

Piosenka na pierwszy taniec nie powinna być zbyt długa oraz za szybka. Szczególnie jeśli przyszli małżonkowie nie mają zdolności tanecznych. Doświadczony instruktor tańca może nauczyć młodą parę jak wykonać kilka prostych kroków, jednak taki przyspieszony kurs wiąże się także z pewnymi ograniczeniami. Na szczęście polskie piosenki o miłości są na tyle różnorodne, że można spośród nich z powodzeniem wybrać optymalną kompozycję na wesele. Jeśli zakochani nie chcą spędzić dużo czasu na szukaniu właściwego utworu, mogą zdecydować się na popularne propozycje typu:

  • Lady Pank – „Zawsze tam gdzie ty”,
  • Anna Jantar – „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”,
  • Maanam – „Kocham Cię kochanie moje”.

Warto pamiętać także, że każdą polską piosenkę o miłości można skrócić na potrzeby pierwszego tańca tak, aby idealnie dopasować do niej wybrany układ taneczny.

Postaw na spokojne i romantyczne propozycje

Pierwszy taniec wykonuje się na samym początku wesela, dlatego należy wybrać polską piosenkę o miłości, która wprowadzi gości w odpowiedni nastrój. Wobec czego wiele par decyduje się na spokojne i romantyczne utwory, które traktują o miłości, przywiązaniu i tęsknocie. Idealna piosenka na wesele może być również związana z historią poznania się młodej pary, ponieważ wówczas taka kompozycja na pewno zachwyci i wzruszy wszystkich zgromadzonych gości. Szukając nastrojowych piosenek o miłości, warto rozważyć takie propozycje jak:

  • Varius Manx – „Piosenka księżycowa”,
  • Kancelaria – „Zabiorę cię”,
  • Perfect – „Kołysanka dla nieznajomej”.

Tym bardziej że powyższe polskie piosenki o miłości są ponadczasowe i stosunkowo łatwo można do nich ułożyć piękny i niezbyt skomplikowany układ taneczny.

Pierwszy taniec w rytmie Disco Polo

Szukając optymalnej piosenki na pierwszy taniec, wcale nie trzeba decydować się tylko na spokojne i wolne piosenki. Ponieważ równie dobrze sprawdzą się bardziej skoczne i żywiołowe propozycje. Dlatego wiele par wybiera polskie piosenki o miłości w rytmie Disco Polo. Jest to bowiem muzyka idealna na wesele, szczególnie gdy młoda para lubi szybsze utwory o pozytywnym wydźwięku. Poza tym do piosenek w rytmie Disco Polo można stworzyć wiele ciekawych i efektownych układów tanecznych, które jednocześnie nie będą trudne do opanowania przez przyszłych małżonków. Wśród rozmaitych propozycji muzycznych w rytmie Disco Polo na uwagę zasługują takie piosenki jak:

  • Akcent – „Przez twe oczy zielone”
  • Boys – „Kochana, uwierz mi”
  • Masters – „Żono moja”

Warto podkreślić również, że utwory Disco Polo zwykle charakteryzują się prostym rytmem, dzięki czemu młoda para z łatwością nauczy się wszystkich kroków, a podczas samego tańca ryzyko ewentualnej pomyłki będzie minimalne.

Niektóre młode pary decydują się na oryginalne i mniej popularne polskie piosenki o miłości, które bardziej odpowiadają ich indywidualnym gustom. Niezależnie jednak od tego, jaki utwór ostatecznie zostanie wybrany, warto przygotować do niego atrakcyjny układ taneczny. Ponieważ właściwie udokumentowany pierwszy taniec będzie dla przyszłych małżonków piękną pamiątką na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.