Ubranka dla psów – czy są niezbędne jesienią?

Pies w ubranku stoi na łóżku

Okres jesieni i zimy jest trudny zarówno dla wielu czworonogów, jak również ich właścicieli. Wszechobecne błoto, a także opady deszczu są doceniane tylko przez część psów – pozostałe po prostu nie znoszą spacerów w takich warunkach. Jak pomóc pupilowi w przetrwaniu obowiązkowych wyjść w chłodniejsze dni?

Trudny, jesienny i zimowy czas

Okres jesieni oraz zimy, choć z pewnością może zaskoczyć pięknem przyrody, jest także bardzo trudny dla czworonogów oraz ludzi. Niskie temperatury, opady deszczu lub śniegu i wreszcie – raniąca psie łapki sól rozsypana na chodnikach – wszystko to sprawia, że co bardziej wrażliwe psiaki mogą zapierać się wszystkimi łapkami, byle tylko nie wychodzić na spacer.

Na szczęście istnieją rozwiązania, dzięki którym Twój pupil poczuje się podczas spaceru zdecydowanie lepiej.

Jak zadbać o psiaka jesienią i zimą?

Niektóre psy czują się jak ryba w wodzie w zimnych, błotnistych kałużach. Radości, tarzaniu się i bieganiu nie ma końca. W przypadku takich zwierzaków, które posiadają grubą lub wodoodporną okrywę – zadanie opiekuna jest stosunkowo proste, choć także bardzo błotniste: wystarczy doprowadzić pupila do porządku po zakończonym spacerze. Szybkie opłukanie z resztek błota, a także dokładne osuszenie zwierzaka (zwłaszcza wewnętrznej części jego uszu!) – to wszystko, o czym musisz pamiętać.

Nieco inaczej wygląda jednak sytuacja u psiaków o delikatnej okrywie. Te zwierzaki są zdecydowanie bardziej narażone na silne odczuwanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie – dyskomfortu podczas spacerów, a także przeziębiania się. Jednak ominięcie spaceru jest niemożliwe – zarówno z uwagi na konieczność załatwienia potrzeb fizjologicznych, jak również ze względu na potrzebę ruchu, którą ma każdy zwierzak. Jak pomóc psu przetrwać chłodne dni? W kolejnym akapicie opowiemy o idealnym rozwiązaniu dla czworonogów, które nie przepadają za zimnem.

Ubranka dla psów – co można znaleźć w sklepach?

W opisanej powyżej sytuacji perfekcyjnym rozwiązaniem są ubranka dla psów. W sprzedaży można znaleźć naprawdę szeroki wybór psiej odzieży. Sweterek dla psa uchroni go przed chłodem w suchy, ale mroźny dzień, a wodoodporna kurteczka – pozwoli na zachowanie komfortu także podczas spaceru w deszczu. Dla nieco bardziej delikatnych psiaków można znaleźć również buciki, dzięki którym jego łapki będą chronione przed wilgocią, zimnem, a także solą, która w okresie zimowym jest wysypywana na chodniki i ulice.

Dobór odpowiedniego rozmiaru ubranka

Aby zwierzak czuł się komfortowo, sweterek dla psa i każdy inny element psiej garderoby powinien być odpowiednio dopasowany pod względem rozmiaru. Zbyt małe odzienie będzie uciskać czworonoga, a za duże – może powodować trudności w przemieszczaniu się. Źle dopasowany strój może także oznaczać, że zwierzak przypadkowo załatwi się na swoje ubranko.

Producenci przygotowali ubranka dla psów o różnych gabarytach oraz masie. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć element garderoby, który odpowiada na potrzeby pupila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.