Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – USOS UAM

Widok na rynek w Poznaniu

Wybór kierunku, w którym będziemy się kształcić ma ogromny wpływ na naszą przyszłość. Dodatkowo drugim ważnym elementem rzutującym na naszą karierę jest uczelnia, którą wybierzemy. Na tej uczelni funkcjonuje system weryfikacji USOS UAM.

Jeden z najwyższych poziomów wykształcenia

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobył sobie miejsce w rankingu Times Higher Education EuropeTeaching Rankinng. Jest to bardzo spore wyróżnienie, na jego osiągnięcie składa się wiele elementów. Wyróżnia się poziom takich danych jak:

  • wsparcie dla krytycznego myślenia;
  • umożliwienie udziału w akcjach społecznych;
  • czy stwarza atmosferę motywacji i wsparcia.

Oczywiście ankieta, którą dostali do uzupełnienia studenci zawierała więcej pytań. Aczkolwiek uzyskane wyniki pozwoliły uczelni zająć 125-150 miejsce.

Dużo miejsca do badań

Szukając dobrej lokaty dla naszych studenckich lat warto przyjrzeć się zapleczu gdzie prowadzone są ważne badania. Uczestnictwo w szeroko zakrojonych projektach daje wgląd w możliwości znalezienia swojego powołania w pracach badawczych. Wszystkie dane na ten temat będą także na USOS UAM na naszym prywatnym koncie. Doświadczenie w prowadzeniu badań może nam otworzyć szeroko niejedne drzwi w Europie.

Zbliżenie na mikroskop
pixabay.com

Zdobywanie doświadczenia zaczynać należy na studiach

Osiągnięcia jakie zdobędziemy podczas tych lat kształcenia będą naszym silnikiem po wyjściu z uczelni. Dawno w niepamięć odeszły czasy kiedy z dyplomem magistra dostawało się pracę. Teraz liczy się oprócz tego doświadczenie, które można zdobyć dzięki uczelni. Pomoc w organizacji konferencji naukowych, eventów czy publikacje w czasopismach to wszystko wymaga od nas pracy, a daje nam nabycie nowych umiejętności. Na pewno się przydadzą one jak nie w najbliższej to dalszej przyszłości. Każdy ze studentów posiada konto w systemie USOS UAM.

System USOS UAM czyli załatwianie większości spraw przez internet

Czasy kiedy jeszcze stało się z plikami dokumentów pod dziekanatem minęły. Obecnie do załatwiania większości spraw administracyjnych służy system USOS UAM. Wprowadzenie go przyśpieszyło wydawanie decyzji, a także usprawniło pracę oraz składanie wniosków petentom. W serwisie są na bieżąco publikowane informacje o dostępnych, aktualnych programach rozwojowych oraz innych  istotnych informacjach.

Sprawdź więcej na http://www.buduj.net/usos-uam-do-czego-sluzy-i-jak-go-uzywac.

Studia z klasą

Możliwości jakie dają studia na tak rozbudowanej uczelni jak Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu są naprawdę duże. Dzięki różnorodności zajęć dodatkowych i wielu ciekawych osób, będących ekspertami w swojej dziedzinie, zajęcia nie są nudnymi traktującymi o przedmiocie spotkaniami. Uczelnia kładzie nacisk na rozwój umiejętności swoich studentów. Dodatkowe zajęcia pozwalają udzielać się w zajęciach wspierających zdolności miękkie, które obecnie są wysoko cenione wśród pracodawców. Na USOS UAM znajdziecie wszystkie informacje dotyczące zajęć dodatkowych.

Studia to też czas na rozrywkę, a gdzie nie będzie o nią lepiej jak w Poznaniu. Duża liczba studentów sprawia, że miasto cały czas tętni życiem. Wysoka pozycja poziomu nauczania jaki jest realizowany na uczelnia sprawia, że jest ona dobrą inwestycją dla młodych zdolnych ludzi, którzy pod jej opieką mogą rozwinąć skrzydła i zająć odpowiednie dla nich stanowiska. Wybór uczelni jest bardzo mocno skorelowany z możliwościami jakie będą się przed młodymi ludźmi otwierały na rynku pracy. Zdobycie doświadczenia oraz jego wszechstronność jest jednym z najważniejszych aspektów kształcenia.

Źródło:

One thought on “Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – USOS UAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.