Co musisz wiedzieć przed zakupem pióra wiecznego?

pióro wieczne

Pióro wieczne to gadżet, który ma wiele zalet i ogromne grono fanów na całym świecie. Nie można mu odmówić stylu oraz elegancji. Jest to element piśmienniczy, który był przedmiotem wielu badań naukowych. Badacze dowiedli, że odręczne kreślenie liter ma zbawienny wpływ na nasz mózg. Bez znaczenia czy kupicie pióro wieczne Parker, Waterman czy innej marki – są rzeczy, które musisz wiedzieć. Jakie? Koniecznie czytaj dalej!

Pióro wieczne – jakie ma zalety?

Pióro wieczne powoli wraca do łask. Moda na styl vintage i powrót do przeszłości sprawiły, że mimo wszechogarniającej nas elektroniki, wielu ludzi wciąż docenia pisanie odręczne. Po pióro sięgają nie tylko nauczyciele języka polskiego, ale także urzędnicy, businessmani, uczniowie czy studenci. Niebanalny design, elegancja, solidność – to zalety, które sprawiają że ten gadżet piśmienniczy jest tak chętne wybierany. Pióro wieczne to synonim klasy. Świetnie kształtuje ono charakter pisma, przez co jest polecane pierwszoklasistom, którzy dopiero uczą się kreślić swoje pierwsze litery. Oczywiście, zakup dobrego pióra to wydatek większy niż zwykły długopis, jednak jest to inwestycja na lata! Inwestujemy w nasz charakter pisma, który w przyszłości będzie o nas świadczył. Modele, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę to m.in.:

Modele te nie tylko świetnie wyglądają, ale także genialnie leżą w dłoni. Niezaprzeczalnie są to pióra, dodające prestiżu oraz powagi, pokazując jednocześnie, że znamy się na modzie i wiemy co w trendach „piszczy”. Są funkcjonalne i komfortowe, a ich używanie przynosi właścicielom radość.

Najlepsze pióro do pięknego pisania

Pisanie piórem wiecznym jest naprawdę łatwe i przyjemnie, ale by takie było potrzeba czasu. Aby posługiwanie się nim wywoływało uśmiech na naszej twarzy, musimy nabrać wprawy. Pisanie piórem wiecznym wymusza na nas odpowiedni układ palców oraz dłoni, dlatego ważny jest kształt pióra i stalówka jaką wybierzemy. Stalówka to tzw. serce pióra, musi płynnie przesuwać się po kartce papieru.

kolorowe pióra wieczne

Czy kształt pióra ma znaczenie?

Kształt pióra należy dopasować do swoich preferencji i dłoni. W sklepach papierniczych znajdziemy wiele profilowanych modeli: modele dla dzieci, modele dla osób leworęcznych itp. Dzięki odpowiednim wgłębieniom, trzymanie pióra będzie wygodniejsze, a sam gadżet nie będzie wyślizgiwał nam się z dłoni.

Stalówka to serce pióra wiecznego

Wybierając stalówkę – dopasujmy ją do swoich upodobań. Zaczynając dopiero naukę pisania piórem wiecznym, lepiej postawić na modele z grubszą stalówką, oznaczoną literą B (board – gruba). Z czasem można stopniowo wybierać modele z cieńszymi stalówkami. Ich oznaczenia to odpowiednio: EF (extra fine – bardzo cienka), F (fine – cienka) oraz M (medium – średnia).

Czy kaligrafia to dobry pomysł?

Kaligrafia jest sztuką wracającą do łask. Ma ona coraz więcej zwolenników, a w sieci można znaleźć sporo poradników video pokazujących w jaki sposób pięknie pisać. Aby zacząć, potrzebujemy jedynie ulubione pióro, papier i tutorial. Filmy dostępne w sieci pokazują jak osiągnąć konkretny kształt liter, w jaki sposób pracować nad kątem ich nachylenia i jak otrzymać określoną grubość linii. Osoby zaawansowane zaopatrzą się w specjalny papier, elastyczną stalówkę i tusz do kaligrafii, jednak jeśli dopiero zaczynacie, spokojnie wystarczy wam zwyczajny zeszyt.

One thought on “Co musisz wiedzieć przed zakupem pióra wiecznego?

  1. Ja ostatnio kupiłem pióro na prezent dla kolegi. Bardzo ciekawy prezent, taki dość uniwersalny. Jego radość – bezcenna. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.