Filmy romantyczne na podstawie powieści Nicholasa Sparksa

Wiecie po czym poznać najlepsze ekranizacje w stylu melodramatów? Po wysokiej oglądalności i bardzo krytycznej ocenie. Tak się właśnie składa, że ekranizacje na kanwie powieści Nicholasa Spraksa mają swoją ocenę wystawioną przez widzów.

Lekkość jaką szczyci się powieść Nicholasa Sparksa

Jakikolwiek film na podstawie powieści Nicholasa bym nie obejrzała, a mam ich za sobą kilka, zawsze mam wrażenie pewnej lekkości przekazu. Nie muszę się wysilać oglądając ten film, a tylko biernie poddać się całej fabule. I o to w tym właśnie chodzi, dlatego nie doszukujmy się w nich drugiego dna i głębokiego przekazu. To jest po prostu obraz życia pokolorowany odpowiednimi farbami. To samo odczucie na pewno spotka Was podczas czytania jego książek.

Trudne początki artysty

Nie zawsze droga pisarza do sławy usłana jest sukcesami. Tak też było i w wypadku Sparksa, początkowe powieści lądowały w szufladzie biurka. Dopiero Pamiętnik zdobył uznanie i został wydany w formie książki. Za to film na kanwie powieści zyskał sobie miano jednego z najlepszych. Kobiety od lat chętnie spędzają czas przed ekranem na tym wyciskaczu łez. Trzeba stwierdzić fakt, że na książkach Sparksa wyglądają

Zapraszam Was w najdłuższą podróż

Najdłuższa podróż dotyczy nie odległości, a czasu i ludzkich uczuć. W niej dowiadujemy się, że miłość to uczucie aktualne o każdej porze roku od dziesiątków lat. Co tu dużo mówić, podróż od pierwszego spotkania do końca całej historii jest bardzo burzliwa, a w miedzy czasie przeplata się z doświadczeniem innych zakochanych i siły ich przetrwania. Jak to zwykle w filmach bywa żyli długo szczęśliwie nie martwiąc się o kasę.

Kadr z filmu "Najdłuższa podróż"

Pamiętnik z życia

Wiecie co jest najlepszego w pamiętnikach? Można przeżyć swoją miłość życia za każdym razem sięgając do niego. Tym bardziej jeśli życie staje się zbyt szare, albo co dzień zaczynamy je od nowa poznawać. Tak jest i w tym filmie nakręconym na podstawie książki Nicholasa Sparksa. Dla chorej na Alzheimera Allie to najpiękniejsza opowieść jaką słyszała w życiu. Opowieść o niej w roli głównej.

Kadr z filmu "Pamiętnik"

List w butelce wiadomość do przyszłości

Kiedy dziennikarka znajduje kolejny list do tajemniczej Catherine postanawia znaleźć jego nadawcę. Tak trafia na tego jedynego w jej życiu. Miłość miłością, ale życie pisze swoje scenariusze, więc na koniec lądują w swoich światach z powrotem. O tym czy warto walczyć o taką miłość Teresa dowiaduje się z listu, także ukrytego w butelce. Takie historie zdarzają się naprawdę, jednak nie każda kończy się w ten sam sposób, wiele jest jeszcze niedokończonych.

List w butelce
pixabay.com

Zawsze przecież mamy Wybór

Dosłownie i w przenośni, problem z wyborem to wieczny dylemat życia. Co się stanie gdy zrobię to i to. Gabby mieszkająca w niewielkim miasteczku również musi podjąć decyzję życia. Czy zostaje z dotychczasowym partnerem, czy jednak daje się porwać w nieznane rodzącemu się uczuciu. Sami często stajemy przed wyborami, które mają albo i nie ogromny wpływ na nasz los. Jak byście Wy postąpiły na miejscu Gabby? Film na podstawie książki Nicholasa Sparksa naprawdę warty zobaczenia. Zauroczy Was na pewno.

Miłość nie zawsze szczęśliwa, ale i tak warto ją przeżyć

Życie pisze swoje scenariusze, często bardzo różne od tego co sobie planujemy. Tak samo zresztą dzieje się w filmach na podstawie książek Nicholasa Sparksa. Wątki miłości jakie przedstawia w swoich opowieściach często odnajdujemy w swoim życiu. To właśnie dzięki tej nici porozumienia między rzeczywistością, a historią odnajdujemy siebie w bohaterach. Oni są zwyczajni, jak my, a jednak doświadczają czegoś wspaniałego co daje im skrzydła do wzniesienia się ponadto.

Wciąż ją kocham

Ludzie tworzą świat jaki znamy i skutkiem wielu czynów są właśnie mniej lub bardziej poprawne relacje między krewnymi, znajomymi i nieznajomymi. Piękno tego filmu to nie tylko historia miłości między młodymi zdobywcami świata, ale też codzienność relacji ze środowiskiem, z którego się pochodzi jak i kwestia różnicy pokoleń. Wciąż ją kocham to nie tylko opowieść o samych uczuciach, ale też i wydarzeniach, które je wywołują.

Kadr z filmu "Wciąż ją kocham"

Bezpieczna przystań jest tylko jedna

Wiara w duchy czyni cuda. Tak jest też i w tym wypadku, kiedy Jo jak na sznurku prowadzi Katie do Alexa. Jednak dramatyczne przeżycia z przeszłości wracają do dziewczyny jak bumerang burząc z takim trudem zyskany spokój. Szczęście Alexa i jego dzieci oraz Katie  stąpa po kruchym lodzie i to jeszcze nie w tą stronę co trzeba. Na dodatek mroczne duchy wyłaniają się z przeszłości skutecznie dręcząc dusze. Na szczęście są jeszcze inne duchy, które nie zamierzają próżnować.

Dla Ciebie wszystko oddam nawet serce

Miłość jest jak bumerang i wraca do nas nawet po latach. Po tym poznajemy czy jest ona prawdziwa, czy tylko wyśniona. Dowiaduje się o tym właśnie Amanda w wydaniu słodko-gorzkim. Ukochany wraca po latach w jej okolice, a ona matka i żona innego człowieka staje pod znakiem zapytania, co dalej zrobić w życiu. Wypadek syna niweluje wszystkie plany, a miłość okazuje się wymagająca i żąda ofiar. Ten film ma dwa zakończenia…

Filmy na podstawie książek Nicholasa Sparksa mają w sobie to co sami w życiu doświadczamy. Wzbogacone dodatkowo szczyptą romantyzmu oraz przygodą wielkiej miłości. Oglądając te melodramaty mamy czasem wrażenie jakby zbytniego przejaskrawienia rzeczywistości. Czasem jest to wręcz aż rażące, ale to nie jest ten typ filmu, który się poddaje ostrej krytyce. Traktujmy to jako miłą opowieść i miłości w życiu i tym, że warto na nią czekać.

One thought on “Filmy romantyczne na podstawie powieści Nicholasa Sparksa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.